Day 3

Hii leo ndio tatu
Kufunga saumu yetu
Takabali mola wetu
Saumu na swala piya.

Iwe kwetu ni maqbuli
Saumu yetu jalali
Tarawehe tuiswali
Kwa furaha na afiya.

We have reached day three
Ya Allah am down of my knee
Let this saum to be our key
Ya peponi kuingiya.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s